Wczytuję dane...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania.


1. Dlaczego wasza czekolada jest prawdziwa? Czym się różni od innych?

2. Czy w składzie waszych czekolad można znaleźć konserwanty i ulepszacze?

3. Czy czekoladę można kupić tylko przez Internet?

4. Czy czekoladę można odebrać osobiście?

5. Jaki jest czas realizacji przesyłki?

6. Ile czasu muszę czekać na przesyłkę?

7. Jakie są koszty przesyłki?

8. Czy mogę wysłać przesyłkę na adres inny niż swój?

9. Na jaki nr konta mam wysłać przelew?

10. Czekolada, którą chcę zamówić, jest obecnie niedostępna. Kiedy mogę się jej spodziewać?

11. Jaka jest różnica między czekoladą ciemną, gorzką i deserową?

12. Czy owoce używane w waszych czekoladach są słodzone?

13. Co to znaczy, że owoc jest liofilizowany?

14. Czy w Czekoladowym Espresso są jakieś zagęszczacze?

15. Gdzie znajduje się siedziba waszej firmy?

16. Czy jest możliwość zrobienia czekolady w innym kształcie niż prostokąt?

17. Czy wysyłają Państwo czekoladę za granicę?1. Dlaczego wasza czekolada jest prawdziwa? Czym się różni od innych?

W czekoladę, którą robimy wkładamy całe serce. Robimy ją ręcznie i jako jedyni w Polsce produkujemy ją bezpośrednio z ziaren kakaowca. Własnoręcznie wybieramy najlepsze ziarna i wytwarzamy z nich miazgę kakaową, do której następnie dodawane są pozostałe surowce. Inne firmy używają gotowej miazgi kakaowej, przez co prawdziwy smak czekolady gdzieś znika. To dokładnie tak, jak z sokiem wyciśniętym prosto z owocu - jest bez porównania lepszy od tego z koncentratu. Nasza czekolada to autentyczny, niczym niesfałszowany smak.2. Czy w składzie waszych czekolad można znaleźć konserwanty i ulepszacze?

Nie! Wyrabiamy naszą czekoladę ze składników najwyższej jakości, nie dodając żadnych konserwantów, ulepszaczy czy sztucznych aromatów. Jest naturalnie i prawdziwie.3. Czy czekoladę można kupić tylko przez Internet?

Nie tylko, produkty z Manufaktury Czekolady można kupić również w sklepach stacjonarnych, współpracujących z naszą firmą. Zalecamy skontaktować się wcześniej z wybranym sklepem telefonicznie, w celu upewnienia się, czy znajdziemy w nim interesujący nas towar.

Na naszej stronie znajduje się mapka, na której są  one wyszczególnione. http://www.manufakturaczekolady.pl/mapka-ze-sklepami

Mapka otwiera się poprawnie w najnowszych wersjach przeglądarek Internet Explorer oraz Google Chrome.4. Czy czekoladę można odebrać osobiście?

Można przyjechać do nas na Tamkę 49 w Warszawie i na miejscu kupić nasze produkty, lub skomponować własną tabliczkę. Zapraszamy!5. Jaki jest czas realizacji przesyłki?

Czas realizacji (przygotowania) do przesyłki wynosi 7 dni od momentu otrzymania wpłaty. Jeżeli zależy Ci na czasie, napisz maila na sprzedaz@manufakturaczekolady.pl.6. Ile czasu muszę czekać na przesyłkę?

W zależności od zamówionej opcji, czas oczekiwania to 1-2 dni w przypadku przesyłki kurierskiej i przesyłki biznesowej lub od 2 do 14 dni w przypadku wysyłki Pocztą Polską.7. Jakie są koszty przesyłki?

Koszta przesyłki prezentują się następująco:

a) Poczta Polska - koszt przesyłki zależy od wagi zamówionych produktów:

  • do 300g - 9 zł
  • 300g-950g - 12zł
  • 950g-2kg - 16zł

b) Przesyłka Biznesowa - stały koszt - 16zł.

c) Kurier - stały koszt - 18zł.8. Czy mogę wysłać przesyłkę na adres inny niż swój?

Tak, jest taka możliwość, można złożyć zamówienie na adres inny niż swój, podając jedynie własny numer telefonu i e-mail.9. Na jaki nr konta mam wysłać przelew?

Nr konta do przelewu to 96 2490 0005 0000 4530 8739 8264, Alior Bank. W tytule przelewu należy wpisać nr zamówienia.10. Czekolada, którą chcę zamówić, jest obecnie niedostępna. Kiedy mogę się jej spodziewać?

W takim przypadku prosimy o kontakt mailowy na adres sprzedaz@manufakturaczekolady.pl.11. Jaka jest różnica między czekoladą ciemną, gorzką i deserową?

Nie ma różnicy. Nasze czekolady z serii Manufaktura Czekolady zawierają 70% ziarna kakao, przez co zaliczają się do każdej z tych kategorii.12. Czy owoce używane w waszych czekoladach są słodzone?

Niektóre owoce są słodzone, czyli: imbir, banany, cytrynki, pomarańcze, żurawina, mango i papaja.

Reszta owoców jest suszona i nie zawiera dodatkowego cukru. Orzechy ani nasiona także nie są dosładzane.13. Co to znaczy, że owoc jest liofilizowany?

Oznacza to, że został wysuszony na zimno w specjalny sposób. Liofilizowane owoce w pełni zachowują właściwości świeżych owoców: zapach, smak i wartości odżywcze. Nie ulegają degradacji najcenniejsze składniki i właściwości: witaminy, białka, składniki mineralne.14. Czy w Czekoladowym Espresso są jakieś zagęszczacze?

Nie! Gęstość Czekoladowego Espresso bierze się z dużej ilości czekolady, a nie z dodatkowych zagęszczaczy. W składzie są tylko trzy składniki – ziarno kakao, cukier trzcinowy i dodatek w postaci owocu podbijającego smak czekolady.15. Gdzie znajduje się siedziba waszej firmy?

Manufaktura Czekolady znajduje się w Łomiankach na ul. Gościńcowej 116, 05-092.16. Czy jest możliwość zrobienia czekolady w innym kształcie niż prostokąt?

W naszej ofercie oprócz klasycznych, prostokątnych czekolad, można znaleźć również mleczne czekolady w kształcie serc - z truskawkami i orzechami. Jednakże nie robimy takich czekolad na życzenie.17. Czy wysyłają Państwo czekoladę za granicę?

Oczywiście, że możemy wysłać nasze czekolady za granicę. Prosimy o przesłanie zamówienia mailem na adres sprzedaz@manufakturaczekolady.pl. Odeślemy wtedy informację o koszcie przesyłki i wszystkie potrzebne dane dotyczące płatności.

NEWSLETTER
Odważyliśmy się zmienić nasze życie, aby stworzyć coś wyjątkowego.
Wyrabiamy prawdziwą czekoladę bezpośrednio z ziaren kakaowca.  

Dowiedz się więcej