Czekolada

Kreatywny pomysł na Dzień Chłopaka

Z Dniem Chłopaka jest trochę jak z imieninami – z jednej strony bez prezentu nie wypada, a z drugiej to okazja skromna i prezent powinien być do niej dobrze dobrany. Zdecydowanie bardziej okazałe podarki rezerwujemy na okazję urodzin czy świąt. Na szczęście da się to sprytnie połączyć – można zorganizować prezent symboliczny, ale taki, który z pewnością ucieszy. I to bardzo! Oczywiście wzięcie mają słodkie prezenty na Dzień Chłopaka, bo kto nie kocha słodkości, choćby od czasu do czasu?

Słodycze na Dzień Chłopaka – czy to jeszcze modne?

Słodycze wydają się być jednym z najbardziej szablonowych i oklepanych prezentów. Ale przecież nie takie słodycze, które wywołują zachwyt – i dla oczu i dla kubków smakowych. Jak sprawić, by czekolada była kreatywnym prezentem na Dzień Chłopaka?

  • Unikaj słodyczy, które na co dzień uśmiechają się do nas ze sklepowych półek. Są znane i oczom i podniebieniu. Szukaj produktów, które nie wyglądają codziennie z każdego sklepowego kąta i które mogą zachwycać szczyptą unikalności. 
  • Poszukuj wyjątkowych smaków – tylko tak możesz jeszcze zaskoczyć. Czekolada przecież niejedno ma imię i warto to wykorzystać, kiedy przygotowuje się dla kogoś prezent. Być może czekolada z najdalszych zakątków świata lub czekolada wzbogacona niezwykłymi dodatkami? Opcji jest wiele, szukaj takiej, która Cię urzeknie. 
  • Stawiaj na idealne dobranie słodkości do preferencji chłopaka, którego chcesz nimi obdarować. Być może zachwycą go słodycze wegańskie? A może kocha prawdziwie oryginalną, ciemną czekoladę i jej intensywny smak? Szukaj takich produktów, które będą dla niego prawdziwą gratką!

Jeśli pójdziesz tą drogą, z pewnością uwolnisz się od wrażenia, ze słodycze na Dzień Chłopaka to pomysł zbyt wyeksploatowany. Może się bowiem okazać, że jest dokładnie odwrotnie. 

Kreatywny prezent na Dzień Chłopaka – czekolada również jest czymś specjalnym!

W jakich sytuacjach czekolada może się okazać naprawdę wyjątkowym prezentem? Przede wszystkim wtedy, gdy prezentowana jest w wyjątkowej formie. Czyli jakiej?

  • Ręcznie zdobione tabliczki czekolady to coś, czego powinien spróbować każdy fan czekolady. Nie tylko nieziemsko się prezentują, ubrane w mozaikę pięknych owoców, orzechów i przypraw, ale również wybornie smakują. Już na pierwszy rzut oka widać, że to wyjątkowe produkty i na pewno nie można wobec nich stwierdzić, że są mało unikalne. 
  • Czekolada daje z siebie tworzyć różnego rodzaju kształty, które czasem mogą wywołać uśmiech, dobre wspomnienie lub przywołać konkretne skojarzenie. Dlatego świetnym pomysłem na prezent na Dzień Chłopaka są również gadżety z czekolady. Wśród nich można z pewnością znaleźć coś, co obudzi sentyment, wywoła uśmiech, a następnie porwie swoim smakiem. 
  • Smaki to również swego rodzaju podróż i w przypadku czekolady trzeba to wykorzystać. Warto bowiem wiedzieć, że czekolada jest bardzo podatna na zmienianie swojego smaku, w zależności od tego, gdzie dojrzewają ziarna kakaowca, z których jest potem zrobiona. Czy to gorący klimat Afryki, czy też górskie wiatry krajów Ameryki Południowej? Promienie słońca, czy lekko zacienione plantacje? W dużej mierze właśnie od tego będzie zależeć intensywność smaku czekolady i wyczuwalne w niej nuty. Być może Dzień Chłopaka jest dobrą okazją ku temu, by razem wybrać się w tę ekscytującą podróż?
  • Czekolada to taki skrawek nieba, którego możemy dotknąć – trudno się z tym nie zgodzić. Zatem jeśli chcemy obdarować prawdziwego fana jej smaku, być może doskonałym pomysłem będą jej płynne formy? Czekolada do picia to lekarstwo na gorszy humor i dobry towarzysz długich wieczorów z ciekawą książką. A jesienna aura, podczas której ma miejsce Dzień Chłopaka, lubi przytulny fotel, miękki koc i ulubiony kubek z pyszną zawartością. Pomyśl o tym, jak wiele dobrych chwil serwujesz komuś, kto dostanie od Ciebie taki prezent. 

Co ciekawe, czekoladowe prezenty to nie tylko te, które służą bezpośrednio do jedzenia. Jeśli chcesz obdarować kogoś, kto czekoladę kocha i trudno mu bez niej żyć, zabierz go na warsztaty przyrządzania własnych pralinek lub ręcznego zdobienia czekoladowych tabliczek. Takie doświadczenie może na długo zapaść w pamięć osobie, którą obdarowujesz. A przy tym jest to również doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu. 

Jeśli prezent, to tylko dobrej jakości

W prezentach liczy się gest i pamięć, to niewątpliwie prawda. Jednak warto pamiętać również o tym, że zazwyczaj obdarowujemy osoby, na których nam zależy i które są dla nas ważne. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na jakość produktów, które stają się częścią naszych podarunków. Jest to szczególnie ważne również wtedy, gdy prezenty tworzone są z myślą o dzieciach. W ich przypadku jakość i wpływ na zdrowie mają jeszcze większe znaczenie. 

Na co warto zwracać wówczas uwagę? Przede wszystkim na długość składu, który znajdziemy na czekoladowych opakowaniach. Im krótszy – tym lepiej. Im mniej na nim skomplikowanych i trudnych do rozszyfrowania nazw – tym bardziej taki produkt godny jest naszego zaufania. Masowa produkcja czekolady wiąże się niestety ze sporymi ilościami zarówno konserwantów, jak i polepszaczy smaku. To także używanie niezdrowych tłuszczów, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka. A po co, skoro można lepiej? Warto się skupić wyłącznie na tych produktach, w przypadku których doceniono prawdziwość ziaren kakaowca i nie popsuto jest zbędnymi dodatkami. To przyjemność i zdrowie w jednym! Dla dorosłych i dla dzieci. 

Czekolada na Dzień Chłopaka – tak, pod warunkiem, że dobra

Czekolada to różne smaki, różne produkty i różne składniki. Im bardziej prawdziwe, tym lepiej. Tylko wtedy można mówić o udanym, płynącym z serca prezencie. Nawet skromny, niewielki, symboliczny – ale pełen miłości – może być udany. Jeśli zatem rozważasz słodkie prezenty na Dzień Chłopaka szukaj tam, gdzie znajdziesz coś naprawdę wyjątkowego. A przy tym również zdrowego i zachwycającego smakiem. Nie na półkach sklepowych, ale w manufakturze – tam, gdzie wszystko robi się z miłością do czekolady.